Veliki preokret u Veneciji: Verona nadoknadila tri gola minusa

05/12/2021

-

17:22

Darko Lazović (Verona) - Copyright Tanjug/(Paola Garbio/LaPresse via AP)

Čudan i spektakularan meč odigrali su Vencija i Verona u 15. kolu Serije A koji je završen pobedom gostiju sa 4:3, iako je domačin posle pola sata imao vođstvo od 3:0 i tri boda u džepu, bar je tako izgledalo.

U drugom poluvremenu usledio je potpuni preokret, daleko bolja igra gostiju i slavlje. U redovima Verone starteri su bili i srpski fudbaleri Darko Lazović  i Ivan Ilić.

Postignuto u prvih 45. minuta za domaćina je počelo da se urušava u 52. minutu kada je lopta na putu ka golu okrznula Tomasa Anrija i završila u mreži za 3:1. Deset minuta kasnije crveni karton je zaradio Pjetro Ćekaroni, namerno je igrao rujkom na gol-liniji, skrivio je penal koji je u  pogodak pretvorio Kaprari za 3:2.

Već u 67. minutu bilo je 3:3, proradio je najbolji strelac Verone Đovani Simeone. Isti igrač je izveo majstoriju u 85. minutu sa 20  metara neodbranjivim šutem matirao je  zemljaka Serhija Romera za konačnih 4:3.