Partizan pobedom nad Metalcem osvojio jesenju titulu

-

16:50 >> 16:53

Partizan pobedom nad Metalcem osvojio jesenju titulu - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana osvojili su jesenju titulu, prvu još od sezone 2014/2015.

Crno-beli su u sredu iskoristili kiks Crvene zvezde protiv Radnika (1:1) i ubedljivom igrom i pobedom protiv Metalca 3:0 (3:0) u Gornjem Milanovcu, jesenji deo Superlige Srbije završili kao prvi na tabeli.

Partizan je, po lošem terenu na stadionu Metalca, delovao raspoloženo, razigrano i efikasno, posebno u prvom poluvremenu, kada su Beograđani sa tri pogotka rešili pitanje pobednika.

Odličnu partiju, najbolju od dolaska u Humsku, pružio je dvostruki strelac Kvinsi Menig. Holanđanin je već u trećem minutu, posle asistencije talentovanog Marka Milovanovića, zatresao mrežu. Vrlo lepo se ubacio po desnoj strani, a onda iskosa pogodio dalji ugao.
Aleksandar Šćekić postigao je fenomenalan gol u 29. minutu. Crnogorski reprezentativac je primio loptu na ivici kaznenog prostora, okrenuo se i iz kolena opalio pod prečku.Ostaće dilema koji je gol Partizana lepši, Šćekićev ili drugi za Meninga. Krilni napadač "parnog valjka" završio je veći deo posla u 36. minutu. Prihvatio je loptu, odigrao levom nogom u stranu, dovoljno da pobegne svom čuvaru, a onda je desnom, preciznim udarcem sa 17 metara, loptu smestio pored stative u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja. Crno-beli su mirno čuvali loptu i nisu dopustili Metalcu da ugrozi njihov gol.

Metalac: Savić, Vlalukin, Stojić, Vasiljević, Mlađović, Antonijević, Fićović, Krajišnik (od 57. Bačkulja), Đurić (od 70. Jočić), Cvetković (od 57. Furtula), Stuparević

Partizan: Popović, Miletić, Vujačić, Saničanin, Živković, Šćekić (od 62. Holender), Zdjelar (od 73. Pavlović), Jojić (od 73. Smiljanić), Urošević, Menig (od 62. Jović), Milovanović (od 62. Pantić)