27/12/2021

-

22:59

AP Photo/Jon Super - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Njukasla i Mančester junajteda remizirali su rezultatom 1:1 u okviru 19. kola engleske Premijer lige.

Domaći su vodili i bili bolji tokom celog meča, ali nisu uspeli da dođu do sva tri boda. Ipak, da im je neko pre utakmice ponudio bod, verovatno bi prihvatili.

Vodeći gol za ''Svrake'' postigao je fenomenalni Francuz, Alan Sen-Maksiman u sedmom minutu. Šon Longstaf je proigrao brzonogog ofanzivca koji je krenuo u solo prodor a potom iz pada šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio nebranjeni ugao De Heinog gola.

Imao je Njukasl šansi i da udvostruči vođstvo ali mu to nije pošlo za rukom. Najbolju šansu imao je strelac prvog gola početku drugog poluvremena, ali je slabo šutirao sa pet metara i De Hea je uspeo da odbrani.

Na izjednačujući gol se čekalo do 71. minuta. Edinson Kavani koji je ušao sa klupe se odlično snašao u kaznenom prostoru protivnika i pogodio za 1:1.

Njukasl je i do kraja meča bio bolji rival, ali je rezultat ostao nepromenjen.