30/12/2021

-

23:07

AP Photo/Rui Vieira - Copyright Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Fudbaleri Mančester junajteda su savladali ekipu Barnlija sa 3:1 u okviru 20. kola engleske Premijer lige.

Dobro su domaći otvorili meč i već u osmom minutu došli do gola. Mejson Grinvud je odigrao povratnu loptu ka Kristijanu Ronaldu, koji je lošim prijemom uspeo da asistira Skotu Mektominiju, koji je šutirao i zatresao protivničku mrežu.

Drugi gol Junajteda dogodio se u 27. minutu kada je kapiten Barnlija, Ben Mi, nespretno reagovao i ubacio loptu u sopstveni gol.

U 35. minutu je Kritijano Ronaldo pogodio za 3:0. Portugalac je bio najbliži lopti koja mu se odbila na nekih pet metara od nebranjenog gola gostiju, a on je samo ubacio u mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Aron Lenon je uspeo da smanji na 3:1 i tako ostavi svoj tim u igri.

U drugom poluvremenu je Mančester i dalje bio bolji tim i pokušavao da postigne i četvrti gol, ali im nije polazilo za rukom. Nije bilo previše uzbuđenja, s obzirom na to da domaći nisu imali imperativ postizanja gola, pa su mirno čuvali loptu i priveli utakmicu kraju bez problema.