02/01/2022

-

19:31

Detalj sa utakmice u Londonu - Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Fudbaleri Čelsija i Liverpula igrali su nerešeno 2:2, u 21. kolu Premijer lige Engleske.

Liverpul je bio u dobroj poziciji na početku susreta u Londonu, pošto je imao dva gola prednosti.

Sadio Mane u 9. i Mohamed Salah u 26. minutu doneli su vođstvo gostima.

Delovalo je da će Čelsi teško uspeti da se izvuče, ali su "plavci" izjednačili do poluvremena.

Prvo je Mateo Kovačić u 42. smanjio na 1:2, a potom je Kristijan Pulišić u prvom minutu nadoknade poravnao rezultat.

Drugo poluvreme nije bilo zanimljivo poput prvog, nije bilo previše izglednih prilika, pa je utakmica završena rezultatom 2:2.

Remi u Londonu najviše je odgovarao Mančester sitiju, koji je posle pobede nad Arsenalom još više "pobegao" na tabeli.

Siti sada ima 53 bodova, 10 više od drugoplasiranog Čelsija, a 11 od Liverpula koji je na trećem mestu.