Vulverhempton savladao Mančester junajted: Mutinjo doneo pobedu svom timu

03/01/2022

-

20:42

Vulverhempton savladao Mančester junajted: Mutinjo doneo pobedu svom timu - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su ekipu Mančester junajteda na ''Old Trafordu'' sa 1:0 u okviru 21. kola engleske Premijer lige. Strelac pobedonosnog gola bio je Žoao Mutinjo u 82. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo previše atraktivnog fudbala. Ipak, gosti su uspeli da stvore dve šanse, dok domaći nisu pripretili protivničkom golu.

Najpre je Nelson Semedo u 19. minutu propustio šansu da dovede Vulfse u vođstvo. Portugalski bek je napravio sjajan solo prodor, pa šutirao sa ivice šesnaesterca i mnogi navijači su loptu već videli u golu. Ipak, isprečio se fenomenalni David De Hea, koji je uspeo da odbrani i tako sačuvao svoj tim u igri.

Imali su gosti još jednu šansu do poluvremena kada je napadač, Raul Himenez šutirao glavom u 35. minutu, međutim bio je neprecizan i lopta je završila pored gola.

U drugom delu je situacija bila malo drugačija jer je Junajted konačno uspeo da stvori nekoliko šansi. Igrao se 68. minut kada je Bruno Fernandeš primio loptu u protivničkom šesnaestercu i sjajno šutirao, ali je lopta pogodila prečku i tako sprečila vođstvo domaćih.

U istom minutu je Kristijano Ronaldo postigao pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se Portugalac našao.

Momenat odluke dogodio se u 82. minutu kada je Žoao Mutinjo pogodio za, ispostaviće se konačnih, 1:0. Portugalski vezista se namestio i sa distance uputio udarac ka golu De Hee koji ovaj put nije uspeo da reaguje i Vulfsi su došli do prednosti desetak minuta pred kraj meča.

Do poslednjeg zvižduka Junajted nije uspeo ozbiljnije da pripreti pa su sva tri boda otišla gostima.