Dušan Vlahović postigao pogodak na debiju za Juventus

06/02/2022

-

22:36

Dušan Vlahović - Copyright Tanjug/(Fabio Ferrari/LaPresse via AP)

U 24. kolu Serije A, Juventus je kod kuće pobedio Veronu rezultatom 2:0, a Dušan Vlahović na debiju postigao prvi pogodak u dresu "Stare dame".

Reprezentativcu Srbije bilo je potrebno 13 minuta da se upiše u strelce. Paulo Dibala mu je asistirao, a Vlahović efektno matirao istrčalog golmana Lorenca Mantipa - 1:0.

Bio je to 18. gol Vlahovića ove sezone u Seriji A, na listi strelaca se izjednačio sa Ćirom Imobileom, golgeterom Lacija. U 37. minutu ponovo je bio u prilici, Morata ga je sa leve strane proigrao pred golom, ali je ovaj put napadač Juvenusa ciljao pored stative.

Denis Zakarija, još jedan debitant u ekipi iz Torina, takođe je postigao prvenac. Pojačanje iz Borusije Menhengladbah, iskoristio je dodavanje Alvara Morate, ubacio se po desnoj strani i pogodio suprotan ugao za 2:0.