Preokret u derbiju Holandije: Tadić strelac za Ajaks u pobedi nad Fejenordom

20/03/2022

-

16:47

Dušan Tadić - Copyright profimedia

U derbiju 27. kola prvenstva Holandije Ajaks je kod kuće u meču punom rezultatskih preokreta savladao je Fejenord rezultatom 3:2 (1:2).

Dušan Tadić, kapiten Srbije i Ajaksa pogotkom u 78. minutu poravnao je rezultat na 2:2. Majstorski je izveo slobodan udarac iskosa sa sdesne strane i smestio loptu u suprotan ugao.

Remi bi Ajaksu doneo probleme kada je u pitanju borba za titulu, u slučaju pobede PSV-a nad Fortunom Sitard, tim iz Anjhdhovena bi se na čelu tabele bodovno izjednačio sa "kopljanicima".

Da tako ne bude pobrinuo se Entoni u 86. minutu, zatresao je mrežu za konačnih 3:2.

Krilni napadač tima iz Roterdama Luis Sinistera nastavio je sa sjajnim partijama i golovima, u 8. minutu matirao je odbranu rivala i doneo gostima vođstvo. Domaćin je izjednačio preko najboljeg strelca lige Sebastijana Alea koji se 20. put ove sezone upisao se u strelce za 1:1.

Pet minuta kasnije Gus Til je bio precizan za novo vođstvo Fejenorda, međutim, finiš meča je pripao Dušanu Tadiću i saigračima koji su preokrenuli na 3:2.