Zvezda ubedljiva protiv Kolubare 3:0, Ben i Rodić sačuvali "pol poziciju"

20/03/2022

-

20:26

Zvezda ubedljiva protiv Kolubare 3:0, Ben i Rodić sačuvali "pol poziciju" - Copyright MN Press

Crvena zvezda je završila evropsku odiseju, ali se eliminacija od Rendžersa nije odrazila na energiju ekipe koja je bez većih problema pobedila Kolubaru 3:0 (2:0) u 28. kolu i izbila ne čelo tabele sa mečom više od Partizana.

Crvena zvezda je od starta napala goste iz Lazarevca, a prvu ozbiljniju priliku stvorili su u 11. minutu. Mladi Nemanja Motika koji je dobio priliku od starta zbog povrede Aleksandra Kataija, šutirao je sa 13 metara, jako, ali tik iznad prečke.

Nenada Krstičića su santimetri delili od gola. Šutirao je iskusni vezni igrač sa 15 metara, ali pored gola. Imao je i Mirko Ivanić zicer u 20. minutu. Proigran od Kange, ostao je ofanzivac na pet metara od gola, ali je šitirao preko prečke.

Zvezda je povela u 29. minutu. Milan Rodić je šutirao iskosa, lopta se od bloka odbila do El Fardu Bena koji je glavom uspeo da je ubaci u mrežu.

Zvezda je zatvorila prvi deo sjajnim golom Milana Rodića. Kružila je lopta šesnaestercem Kolubare, stigla je na levu stranu do Rodića koji je topovskim udarcem pogodio bliži ugao za ubedljivu prednost crveno-belih.

Mogao je Ohi u 50. minutu da se upiše u strelce, ali je slabo zahvatio loptu na pet metara od gola. Igrala je Zvezda viktorije, ali je do trećeg gola stigla u 70. minutu. Posle pasa Gajića natrčao je na loptu Ohi, golman Popović je odbranio, ali je Norvežanin ugurao loptu u mrežu.

Crvena zvezda - Kolubara 3:0 (2:0)

Strelci: Ben u 29, Rodić u 45, Ohi u 70. minutu. Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Momčilo Marković.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Eraković, Dragović, Rodić (od 85. Radulović) – Krstičić, Kanga (od 85. Đurić) – Ben, Ivanić (od 71. Stanković), Motika (od 71. Falko) – Ohi (od 71. Stanić).

Kolubara: Popović - Kočović, Uzelac, Radovanović - Mladenović (od 67. Andrić), Lončar (od 67. Filipović), Zečević (od 67. Simić), Stojanović, Tumbas - Bojić, Petronijević.