24/03/2022

-

23:18

Švedska je posle produžetaka uspela da pobedi Češku u Stokholmu - Copyright Tanjug/Jonas Ekstromer/TT News Agency via AP

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u finale baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Švedska je pobedila Češku rezultatom 1:0, posle produžetaka.

Gol odluke dao je rezervista Robin Kvajson, u 110. minutu.

Švedska će za plasman na svetski šampionat igrati protiv Poljske, koja je bez borbe u finalu jer je Rusija izbačena.

Finale baraža igraće i Vels, koji je trijumfovao protiv Austrije u Kardifu. Heroj je Geret Bejl, strelac oba gola.

Severna Makedonija je napravila senzaciju, pobedom golom u drugom minutu nadoknade nad Italijom, i za plasman na Svetsko prvenstvo igraće protiv Portugala.

Portugal je uspeo da pobedi Tursku rezultatom 2:1, iako su gosti u Lisabonu imali veliku šansu iz penala u 85. minutu, ali je Burak Jilmaz bio neprecizan.