PSŽ ubedljiv protiv Klermona: Nejmar i Mbape upisali het-trik

09/04/2022

-

23:01

Mbape - Copyright Tanjug/(AP Photo/Michel Euler)

PSŽ je na gostovanju Klermonu zabeležio ubedljivu pobedu rezultatom 6:1, napadači "Svetaca" Nejmar i Kilijan Mbape upisali su het-trik.

Mrežu domaćina Parižani su načeli u 6. minutu, akciju je pokrenuo Mbape, u međuvremnu, igrač domačih Sejdu ostao je da leži u svom šesnaestercu. Igra nije prekinuta, Nejmar se našao pred golmanom Klermona i matirao ga - 0:1.

Odbrana domaćina bilaje nemoćna i u 19. minutu, udarni trio Parižana izveo je fenomenalnu akciju. Nejmar je proigrao Mesija, ovaj je primio loptu na grudi isped kazneog prostora i potom idealno proigrao Mbapea koji je utrčao i matirao protovničkog golmana - 0:2.

U finišu poluvremena domaćin je dobro kombinovao, Kaui je ubacio loptu na drugu stativu, a Dosu smanjio na 2:1.

Rezultatska neizvesnost trajala je do 20 minuta pred kraj, kada su se raspucali Nejmar i Mbape i sa još po dva gola naneli Klermonu pravu katastrofu.