Pobeda PSŽ-a nad Olimpikom iz Marselja: Nejmar i Mbape režirali trijumf Parižana

17/04/2022

-

22:47

Pobeda PSŽ-a nad Olimpikom iz Marselja: Nejmar i Mbape režirali trijumf Parižana - Copyright Tanjug/AP Photo/Francois Mori

​Lider francuskog šampionata, Pari sen Žermen je na svom stadionu savladao Olimpik iz Marselja sa 2:1. Napadački trio PSŽ-a polovično je bio na visini zadatka, s obzirom na to da su se i Nejmar i Mbape upisali u strelce, dok je Mesi čak dva puta tresao mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije.

Domaćin je dobro otvorio meč te do vođstva došao već u 12. minutu. Marko Verati je dobro propratio utrčavanje Nejmara, te prebacio odbranu Olimpika, a Brazilac se odlično snašao i na veoma efektan način doveo svoj tim do vođstva.

Ipak, nisu se predavali gosti. Igrao se 31. minut kada je nakon jedne zbrke nakon kornera ispred gola PSŽ-a najbolje reagovao štoper, Duje Ćaleta-Car i postigao izjednačujući pogodak.

Lionel Mesi je nakon toga dva puta tresao mrežu protivnika, ali su oba pogotka poništena zbog nedozvoljene pozicije.

Baš kada je delovalo da će se na pauzu otići nerešenim rezultatom, domaćin je dobio priliku da povede sa bele tačke. Nejmar je pokušao da ubaci loptu u kazneni prostor protivnika, gde je lopta pogodila u ruku čak dva fudbalera Marselja i sudija je pokazao na ''kreč''. Odgovornost je preuzeo Kilijan Mbape i u petom minutu nadoknade prvog poluvremena pogodio za 2:1.

U nastavku nije bilo ni približno uzbudljivo kao u prvom delu igre. Najveća napetost vladala je pet minuta pred kraj, kada je gostujući tim došao do izjednačenja preko Vilijama Salibe, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.