20/04/2022

-

22:56

Pari sen Žermen deseti put u istoriji šampion Francuske - Copyright AP Photo/Jeremias Gonzalez

Pari sen Žermen pobedom nad Anžeom od 3:0 već u 33. kolu Lige 1 došao do desete titule šampiona Francuske. Uprkos tome što u protokolu nisu bili Nejmar i Mesi, Parižani su rutinski slavili golovima Kilijana Mbapea, Serhija Ramosa i Markinjosa.

Domaćin je na startu meča imao peh, kada se povredio najbolji igrač tima, Sofijan Boufal, te ga je u 14. minutu Kasimir Ninga.

Nepunih 15 minuta nakon toga, gosti su došli do vođstva. Ašraf Hakimi je u 28. minutu proigrao Kilijana Mbapea koji se dobro snašao i doveo svoj tim u vođstvo.

Delovalo je da će se tim rezultatom otići na pauzu, ali je prednost duplirana u drugom minutu nadoknade. Anhel di Marija je uposlio Serhija Ramosa, koji u svom stilu pogađa za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Markinjos u 77. minutu. Di Marija je još jednom udelio maestralu asistenciju, a brazilski defanzivac se dobro snašao i zatresao mrežu domaćina.

Utisak je malo pokvario mladi Eduar Miču koji je u sudijskoj nadoknadi dobio crveni karton.