Veliki preokret Lacija: Sergej vodio Rimljane do velikog preokreta nad Specijom

30/04/2022

-

22:49

Sergej Milinković Savić - Copyright Massimo Paolone/LaPresse via AP

Iako je Specija čak tri puta vodila, na kraju su tri boda otišla u Rim. Lacio je u 35. kolu italijanske Serije A slavio sa 4:3, a srpski reprezentatitvac, Sergej Milinković-Savić bio je možda i najbitniji faktor za svoj tim.

Domaći su dobro otvorili meč i do vođstva stigli već u 9. minutu kada je Petko Hristov proigrao Kelvina Amijana, a on se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Lacio je do izjednačenja došao u 33. minutu i to preko Ćira Imobilea. Italijan je iskoristio priliku i sa bele tačke zatresao mrežu Specije.

Ipak, samo dva minuta kasnije Kevin Agudelo je ponovo doveo Speciju u vođsvo.

U drugom delu je Lacio veoma brzo došao do novog izjednačenja. Ivan Provedel je neoprezno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

Međutim, ponovo je nepuna dva minuta domaćin poveo. Danijele Verde je ovog puta bio u ulozi asistenta, a strelac je bio Petko Hristov.

A onda na scenu stupa Sergej! Srpski vezista je 68. minutu na fenomenalan način primio loptu ispred protivničkog gola i reagovao kao pravi centarfor, te doneo novo izjednačenje.

Konačan rezultat postavio je Frančesko Aćerbi u prvom minutu nadoknade, kada je Luis Alberto odlično centrirao, a iskusni štoper sproveo loptu iza golmana Specije.