Barselona konačno pobedila na "Kamp Nou": Depaj i Buskets za prekid crne serije

01/05/2022

-

22:56

Barselona konačno pobedila na "Kamp Nou": Depaj i Buskets za prekid crne serije - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Barselona nije dozvolila novi kiks na "Kamp Nou", dobrom igrom pobedili su Majorku u 34. kolu 2:1 (1:0) i vratila se na drugu poziciju u Primeri sa dobrim izgledima da tu i završe na kraju Primere.

Tri poraza u nizu na "Kamp Nou" (Ajntraht, Elče, rajo Valjekano) pokrenulo je igrače trenera Ćavija Ernandeza da prekinu ovaj negativni rekordni niz na svom terenu, pa su od starta zaigrali veoma angažovano protiv Majorke.

Međutim, prvu veliku priliku propustili su gosti, jer Fer Ninjo sa par metara nije dobro zahvatio loptu u padu pa je ona otišla visoko preko prečke.

Štoper Arauho je zatresao mrežu u 23. minutu, međutim bio je u ofsajdu, a onda je Alba sjajnim pasom prebacio odbranu gostiju, a Memfis Depaj je rutinski realizovao zicer za vođstvo od 25. minuta.

Povreda Pikea (zamenio ga Erik Garsija) nije uzdrmalo odbranu Katalonaca koja je delovala dosta dobro, kao i ona gostujuća pa se na odmor sa otišlo minimalnom prednošću domaćina.

Imala je Barselona mnogo više prostora za kontre u drugom delu. Odličan napad u 51. minutu nije i krunisao golom jer je Railo ispred Obamejanga uklizao i srećno pogodio sopstvenu stativu, pa se lopta odbila u polje.

Ofanzivu je Barselona naplatila drugim golom u 54. minutu. Serhio Buskets je levom nogom sa 16 metara pogodio sam ugao za uverljivih 2:0.

Tresla je Barselona ponovo mrežu Majorke, ali je i taj pogodak Ferana Toresa bio poništen zbog ofsajda. Međutim, nekoliko minuta "praznog hoda" uveli su meč u neizvesniju završnicu jer je Railo zatresao mrežu Ter Štegena posle dobrog centaršuta Sevilje.

Do kraja je Barsa ipak rutinski sačuvala pobedu.