06/05/2022

-

23:31

Nestvarna završnica u Đenovi i poraz Juventusa: Krišito iz penala u poslednjoj sekundi juri opstanak - Copyright Euronews/Printscreen

Spektakl u Đenovi i pobeda domaćina nad Juventusom od 2:1, golom iz penala u poslednjem minutu! Đenovi je bila potrebna pobeda, Juventus je vodio do 87. minuta, a onda se u poslednjih osam domaćini stigli do pobede koja ih ostavlja u trci za opstankom!

Domaćini su više napadali, uputili su više šuteva, ali su zakasnili da uđu u blok Paolu Dibali na startu drugog dela, kada je sa 17 metara postigao lep pogodak za vođstvo.

Dušan Vlahović je ipak bio starter u ovom meču, imao je jednu priliku koju mu je golman Sirigu odbranio, ali je završio meč u 74. minutu ponovo bez gola.

Dibala je pogodio i stativu u drugom delu, Kin je zatresao mrežu ali gol je bio poništen zbog ofsajda, da bi posle čistog starta Gudmunsona nad Akeom sudija dosudio penal. Međutim, VAR je ispravio njegovu grešku i od tog momenta je počeo spektakl domaćina.

Gudmunosn je na pas Amirija izjednačio u 87. minutu. I onda je Amiri posle greške defanzivaca Juventusa ostao sam na desetak metara i od celog gola pogodio je Ščešnjog! Bio je to promašaj koji je mogao da ih košta ispadanja iz Serije A.

Imao je Juventus kontru "tri na jedan" u trećem minutu nadoknade, Morata je vratio loptu do Kina koji je promašio ceo gol i u kontri, u poslednjem minutu nadoknade Đenova je dobila penal. Domeniko Krišito je pogodio za veliko slavlje.

"Staru damu" u sredu očekuje u Rimu finale Kupa Italije protiv Intera.