08/05/2022

-

22:41

Verona-Milan - Copyright Tanjug/(Paola Garbuio/LaPresse via AP)

Fudbaleri Milana pobedili su Veronu na ''Bentegodiju'' 1:3 (1:1) u 36. kolu italijanske Serije A i tako se vratili na lidersku poziciju i nakon ovog kola. Milan ima dva boda više od gradskog rivala Intera, dva kola pre kraja šampionata.

U 16. minutu Tonali je zatresao mrežu Verone, ali je taj gol poništen jer je vezista roso-nera bio u ofsajdu. Već u narednom minutu Kalabrija je imao šansu da postigne pogodak ali je Montipo odlično reagovao na golu.

Nedugo zatim Krunić je uputio snažan udarac ali je lopta ipak završila preko gola. Na drugoj strani, Simeone je imao lepu priliku da dovede Veronu u vođstvo, ali je njegov udarac iz teške pozicije iskosa sa desne strane završio tik uz stativu.

Verona je došla do prednosti u 38. minutu golom Faraonija koji je sjajnu akciju domaćih krunisao golom, a u ulozi asistenta našao se Darko Lazović.

Nije dugo trajalo vođstvo Verone pošto je Tonali u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena poravnao rezultat. Prethodno je Rafael Leao imao sjajan prodor po levoj strani, došao do gola i asistirao vezisti koji je bio na samoj gol liniji.

U nastavku Milan dolazi do preokreta posle kontre: Rafael Leao je centrirao sa leve strane, a Tonali se našao na drugoj stativi i doveo svoj tim u vođstvo.

Konačnih 1:3 postavio je Florenci u 86. minutu. Milan će u narednom kolu dočekati Atalantu, dok će Verona ugostiti ekipu Torina.