Ajaks odbranio titulu šampiona Holandije: Novi pehar u kolekciji Dušana Tadića

11/05/2022

-

21:57

Ajaks - Copyright Tanjug / AP Photo/Martin Meissner, Pool

Ajaks je pobedom nad Herenvenom od 5:0 u 33. kolu Eredivizije odbranio titulu prvaka Holandije i 36. put podigao pehar.

Trener ''Kopljanika'', Erik Ten Hag se, dakle, na fantastičan način oprostio od navijača, s obzirom da je kolo pre kraja obezbedio titulu prvaka Holandije i to na ''Johan Kroj Areni''. Da podsetimo, od naredne sezone će se preseliti u Englesku, gde će predvoditi Mančester junajted.

Vodeći pogodak postigao je Nikolas Taljifiko u 19. minutu, kada se u ulozi asistenta našao kapiten srpske reprezentacije, Dušan Tadić.

Prednost je duplirana u 33. minutu. Žurijen Timber je uposlio Stivena Berhvajsa, koji se dobro snašao i pogodio za 2:0.

Nepunih pet minuta nakon toga, usledio je i treći pogodak. Sudija je dodelio domaćinu šansu da sa bele tačke faktički reši pitanje pobednika, a odgovornost je preuzeo Sebastijan Ale i bio neumoljiv.

Četvrti gol bio je delo Brajana Brobija u 85. minutu, a konačan rezultat postavio je Edson Alvarez u prvom minutu nadoknade nakon asistencije Mohameda Daramija.

Ajaks trenutno ima četiri boda više od PSV-a, koji će sezonu završiti kao drugoplasirani. Izabranici Ten Haga u poslednjem kolu gostuju Vitezeu 15. maja.