Brazilci deklasirali Južnu koreju 5:1, Nejmar na četiri gola do rekorda Pelea

02/06/2022

-

15:27

Brazilci deklasirali Južnu koreju 5:1, Nejmar na četiri gola do rekorda Pelea - Copyright Tanjug/AP Photo/Lee Jin-man

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Južnu Koreju 5:1 u prijateljskoj utakmici.

As Pari sen Žermena Nejmar postigao je dva pogotka, u 42. i 57. minutu iz jedanaesteraca i tako se približio rekordu po broju golova u selekciji Brazila koji drži slavni Edson Arandes Dos Nascimento Pele sa 77 pogodaka.

Nejmar je sa današnja dva postigao ukupno 73 pogotka na 118 mečeva, treći najbolji strelac u istoriji selekcije petostrukog Svetskog prvaka je Ronaldo sa 62 gola na 98 mečeva. As PSŽ bi u skorije vreme mogao da postane ne samo rekorder po broju golova, već i po broju odigranih mečeva. Trenutno je 118 puta predvodio Brazil, a ispred njega su samo Dani Alveš (123), Roberto Karlos (125) i Kafu (142 meča).

Na Nacionalnom stadionu u Seulu, Brazil je poveo u 7. minutu preko Rišarlisona, Hvang je izjednačio u 31, a onda su usledili golovi Nejmara (42. i 57. oba iz penala), te Kutinja (80) i Gabrijela Žezusa (90+3).