Čelsi slavio protiv Evertona pogotkom Žoržinja sa bele tačke

06/08/2022

-

20:48

Čelsi slavio protiv Evertona pogotkom Žoržinja sa bele tačke - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Današnjim porazom od Čelsija (0:1), Everton je prekinuo sjajan niz od devet godina bez poraza na otvaranju prvenstva. Prvi put od 2012. godine ''Karamele'' su poražene u prvom kolu, a jedan od glavnih krivaca za to je Žoržinjo koji je bio strelac jedinog gola na meču.

Frenk Lampard je na prvi problem naišao u 18. minutu kada se Mejson Holgejt teže povredio i na terenu ga je zamenio Ben Godfri. Ukazivanje pomoći je potrajalo, pa je prvo poluvreme produženo čak osam minuta.

U devetom minutu nadoknade, Dokure je neoprezno startovao nad Benom Čilvelom i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo i rutinski savladao Džordana Pikforda.

Everton je pokušavao da dođe do izjednačenja i najbliži tome je bio kada je Demaraj Grej istrčao pred Eduara Mendija, ali je Tijago Silva uspeo da ga izblokira i lopta je završila u gol autu.

Drugo poluvreme je takođe imalo veću nadoknadu, ovoga puta čitavih 10 minuta, ali nije bilo promene rezultata.

U narendom kolu Everton gostuje Aston Vili, dok će Čelsi dočekati Totenhem.