13/08/2022

-

20:25

Brentford - Mančester junajted - Copyright Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

Još jedna blamaža Manečester junajteda na startu Premijer lige. Nakon poraza u prvom kolu na Old Trafordu od Brajtona (2:1), usledio je novi potop čete Erika ten Haga na gostovanju Brentfordu.

Domaćin nakon prvih 45 minuta vodi sa neverovatnih 4:0.

Fudbaleri Junajteda su se utrkivali ko će veću grešku da napravi. Seriju neshvatljivih poteza otvorio je dugo sezona najpouzdaniji prvotimac, golman De Hea. Nakon udarca Dasilve gotovo da je sam sebe matirao lošom intervencijom, lopta poslata po zemlji prošla mu je ispod ruke.

Agonija gostiju nastavila se osam minuta ksnije, Jensen je oduzeo loptu u šesnaestercu Eriskenu kome je De Hea poslao loptu na ivicu kazenog prostora sa protivničkom igračem na leđima i Brentford je poveo sa 2:0. Nakon nabačene lopte u peterac Mančestera i još jedne smušene reakcije odbrane gostiju, Ben Mi je ugurao loptu u mrežu - 3:0.

Za kraj, usledila je egzibicija domaćina, kontra i mat u četiri poteza u 35. minutu. Toni je iz prve asistirao a Brajan Mbeumo prihvatio loptu i poslao je u mrežu za 4:0.