Evrogol Mitrovića u porazu Fulama od Totenhema

03/09/2022

-

18:18

Aleksandar Mitrović - Copyright Tanjug (AP Photo/Ian Walton)

U 6. kolu Premijer lige fudbaleri Totenhema savladali su Fulam rezultatom 2:1, a strelac za goste ponovo je bio Aleksandar Mitrović, bio je to njegov šesti pogodak ove sezone.

U 82. minutu primio je dubinsku loptu na grudi, iskosa sa leve strane, potom se lažnajkom oslobodio čuvara i efektno pogodio suprotan ugao Lorisa za 2:1.

Izabranici Antonija Kontea su neporaženi ove sezone, zabeležili su četvrti trijumf uz dva remija.

Domaćin je u 40. minutu izveo brzu akciju, Rišarlison je dodao loptu Emilu Hojbergu koji je bio u naletu, njegov udarac po zemlji završio u donji levi ugao - 1:0.

U 63. minutu Fulam je izgubio loptu ma svoj polovini, usledila je solo akcija Sona i udrac koji je izblokirao Adarabiojo, a golman Leno izbacio u korner.

Kapiten Hari Kejn i na ovom meču je bio precizan, akciju po levoj strani koju je pokrenuo Son, nastavio je Sesenjon, prvi njegov pokušaj je izblokiran, lopta mu se vratila, a on je proigrao Kejna kome nije bilo teško da pogodi mrežu za 2:0.

Mitrović je majstorski reagovao u 82. minutu i smanjio na 2:1, ali nije bilo prilike da se izbegne poraz.

Brentford je nakon trijumfa nad Mančester junajtedom u 2. kolu (4:2), svojim navijačima priredio još jednu spektakularnu utaikmicu i trijumf od 5:2 nad Lidsom. U centru pažnje bio je napadač Ivan Toni, trostruki strelac u pobedi domaćina.