Napoli deklarisao Liverpul, neverovatne utakmice u Ligi šampiona

07/09/2022

-

22:56

Napoli deklarisao Liverpul, neverovatne utakmice u Ligi šampiona - Copyright Tanjug/AP/Andrew Medichini

Fudbalski klub Napoli nije mogao da zamisli bolji početak nove sezone u Ligi šampiona.

Napoli je na startu deklasirao Liverpul. Bilo je 4:1 na stadionu "Dijego Armando Maradona" u Italiji.

Fantastični su bili fudbaleri Napolija, apsolutni heroji večeri.

Dva gola dao je Zjelinski, po jedan Angisa i Simeone, dok je čast gostiju iz Engleske spasio Luis Dijaz, koji je postigao počasni pogodak.

Neverovatna utakmica odigrana je u Madridu, gde je domaći Atletiko pobedio Porto rezultatom 2:1.

Može se reći da se sve u Madridu odvijalo u nadoknadi vremena.

Prvo je Atletiko poveo u drugom minutu nadoknade preko Marija Ermosa. Isti igrač je nedugo zatim napravio penal i Porto je izjednačio.

Tu nije bio kraj. Grizman je u 11. minutu nadoknade dao novi gol i doneo pobedu Atletiko Madridu.

Bajern Minhen je očitao lekciju Interu, koga je savladao u Milanu rezultatom 2:0.

Leroj Sane je bio igrač utakmice. Prvo je u 25. minutu doveo nemački tim do prednosti, posle sjajnog pasa Jošue Kimiha i Saneove spretnosti.

Drugi gol je bio pravi spektakl. Sane je dva puta odigrao dupli pas sa Kingslijem Komanom, i Onana je bio nemoćan. Gol je na kraju pripisan odbrambenom igraču Intera Danilu Dambrosiju.

Sjajan je bio i napadač Barselone Robert Levandovski, strelac het-trika u pobedi 5:1 nad Viktorijom Plzenj.

Klub Briž je pobedio Bajer Leverkuzen 1:0, Totenhem je rezultatom 2:0 bio bolji od Marseja.