14/09/2022

-

23:19

Benfika zasluženo do tri boda u Torinu, portugalski tim nadigrao Juventus - Copyright Tanjug/(AP Photo/Armando Franca)

Fudbaleri Benfike pobedili su Juventus 2:1 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona posle preokreta. Prvi put u istoriji "Stara dama" je izgubila uvodna dva kola elitnog evropskog takmičenja.

Sam početak utakmice bio je obećavajuć za tim iz Torina budući da je Arkadijuš Milik posle samo pet minuta doveo domaćina u prednost.

Posle toga je Juve nastavio da napada, veliku šansu propustio je Filip Kostić, a zatim se momentum potpuno promenio.

Benfika je počela više da napada, a to joj se isplatilo u 44. minutu kada je penal skrivio Fabio Mireti. Najstrožiju kaznu izveo je Žoao Mario koji je preciznim i snažnim udarcem zatresao mrežu Marije Perina.

U drugom poluvremenu nastavljeno je u istom ritmu, portugalski tim je konsantno napadao i to naplatio u 55. minutu kada je Nereš poluvolejom savladao čuvara mreže Juventusa.

Čini se kao da je taj gol probudio "Staru damu" koja je ponovo počela da napada.

Vlahović je postigao lep gol grudima, ali je on poništen zbog prethodnog ofsajda De Šilja. To je bila poslednja prilika za Juve i nakon toga aktuelnih 2:1 ostalo je na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka.