Novi remi Partizana u Ligi konferencija, 1:1 sa Nicom u Humskoj

15/09/2022

-

20:10 >> 23:15

Novi remi Partizana u Ligi konferencija, 1:1 sa Nicom u Humskoj - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno i u drugom kolu grupne faze Lige konferencija. Rezultat protiv Nice na stadionu u Humskoj bio je 1:1.

Partizan je morao da se izbori za remi, pošto je Nica vodila već od drugog minuta, kada je Džo Brajan šokirao crno-bele u Humskoj.

Izjednačujući gol dao je Fuseni Dijabate u 60. minutu.

Čini se da je Partizan mogao i do preokreta, sličan onom od prošle nedelje protiv Slovackog, ali nije uspeo da uzme sva tri boda. Ipak, srpski predstavnik može da bude zadovoljan izdanjem protiv Nice.

Nije delovalo da će tako biti na samom startu, kada je Nica povela već u drugom minutu preko levog beka Brajana. Sjajno se snašao engleski fudbaler u kaznenom prostoru Partizana i Aleksandar Popović je bio nemoćan.

Igrao se 60. minut kada je Dijabate fantastično pogodio gol gostiju. Rikardo je ostavio loptu za Natha, koji je odložio za krilnog napadača crno-belih, koji je fantastičnim udarcem savladao Kaspera Šmajhela.

Nisu se igrači domaćeg tima zadovoljili izjednačenjem, već su odmah krenuli u nove napade, a imali su i idealnu priliku da preokrenu.

U 70. minutu Dijabate je krenuo u kontranapad. Zastao je u kaznenom prostoru i odložio loptu do Rikarda Gomeša, koji je bio neometan na 12 metara od gola. Ipak, šutirao je preko prečke. Morao je bolje.

Partizan ima dva boda i drugi je na tabeli Grupe D Lige konferencija posle dva kola. Keln ima maksimalnih šest, a Nica i Slovacko po jedan.

PARTIZAN: Popović - Živković, Marković, Vujačić, Urošević - Traore (od 78. Baždar), Fejsa, Natho - Dijabate, Andrade (od 69. Lutovac), Rikardo.

NICA: Šmajhel - Atal, Todibo, Dante, Brajan - Lemina, Tiram - Budaui, Pepe, Ilie - Labord.

Partizan - Nica 1:1.

90. minut - Partizan napada i traži drugi gol. Ali, bez prave opasnosti po gol Nice.

70. minut - Ogromna šansa za Partizan da preokrene! Dijabate je krenuo u kontranapad, zastao i odložio loptu do Rikarda, ali napadač crno-belih šutira preko gola iz izgledne situacije.

68. minut - Nova prilika za Partizan. Urošević je skočio na pet metara, ali je lopta otišla pored gola.

65. minut - Sreća za Partizan! Nica pogađa stativu u bizarnoj situaciji pred golom crno-belih.

63. minut - Partizan traži penal! Dijabate je pao u kaznenom prostoru Nice posle povlačenja, ali nema jedanaesterca.

60. minut - GOL! GOL! GOL! Partizan je izjednačio na 1:1. Sjajna akcija Partizana, kombinacija Rikarda i Natha, koju je Dijabate fantatičnim udarcem krunisao pogotkom.

57. minut - Sreća za Partizan! Labord je došao u dobru poziciju posle dodavanja Pepea. Namestio se, ali je šutirao pored gola.

54. minut - Nica je imala dobru priliku iz slobodnog udarca sa 20 metara. Ipak, Nikola Pepe je veoma loše šutirao.

Partizan gubi na poluvremenu 1:0.

45. minut - Nova šansa za Partizan! Andrade je bio u dobroj situaciji, ali je Kasper Šmajhel odbranio njegov udarac.

44. minut - Partizan umalo da izjednači! Dijabate je prošao po desnom boku, dodao do Rikarda, koji je iz okreta šutirao. Izblokiran je, a lopta je došla do Natha, koji je šutirao i savladao Šmajhela, ali je pogodio Atala koji je bio na gol-liniji.

39. minut - Uzbuđenje pred golom Nice. Loše su intervenisali odbrambeni igrači gostiju u nekoliko navrata, ali su na kraju uspeli da izbace loptu daleko od gola.

29. minut - Dva vezana kornera Partizana, bez opasnosti po gol Nice.

28. minut - Novi pokušaj Nice, ovaj put Dantea posle centaršuta, ali Popović ponovo dobro brani.

26. minut - Preti Nica. Labord je probao iskosa levo, ali oprezan je bio Aleksandar Popović.

12. minut - Hamidu Traore pokušava iz daljine. Neprecizno.

6. minut - Prvi pokušaj Partizana. Rikardo Gomeš se izborio za šut, ali je lopta posle njegovog udarca glavom završila pored gola.

2. minut - Gol... Nica već na samom startu daje gol i vodi protiv Partizana. Strelac je Džo Brajan.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti kompozitora Kornelija Kovača.

Partizan traži prvu pobedu ove sezone u Ligi konferencija, nakon remija prošle sedmice u Češkoj sa ekipom Slovacko.

Dva lica pokazali su tada crno-beli, koji su gubili 2:0, pa preokrenuli sa igračem manje, da bi na kraju domaćin uspeo da izdejstvuje novi pogodak i remi 3:3.

Sve četiri ekipe imaju po bod, s obzirom na to da je Nica u prvom kolu odigrala 1:1 sa Kelnom.