Mađari su hit Lige nacija, veliki uspeh BiH, plasman u A diviziju

23/09/2022

-

23:01

Mađari su hit Lige nacija, veliki uspeh BiH, plasman u A diviziju - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Sohn

Fudbalska reprezentacija Mađarske nastavlja da opravdava ulogu najvećeg iznenađenja nove sezone UEFA Lige nacija, makar kada je reč o A diviziji.

Ovaj put je pobeđena Nemačka, i to na gostujućem terenu u Lajpcigu. Bilo je 1:0, a strelac gola bio je Adam Salaj u 17. minutu.

Mađarska je na prvom mestu Grupe tri Lige A. Ima 10 bodova i na dobrom je putu da takmičenje završi na toj poziciji.

Jedini konkurent sada je Italija, koja je istim rezultatom, pogotkom Raspadorija, pobedila Englesku.

Mađarska i Italija će za tri dana u Budimpešti igrati utakmicu za prvo mesto.

Selekcija Bosne i Hercegovine pobedila je Crnu Goru u Ligi B. Bilo je 1:0 u Zenici. Gol je dao Ermedin Demirović u nadoknadi poluvremena.

BiH je tako obezbedila prvo mesto i naredne sezone Lige nacija igraće u najjačoj, A diviziji.

Upravo je duel sa Crnom Gorom odlučivao ko će dalje. BiH sada ima četiri boda više.