Lacio ubedljiv protiv Specije: Sergej Milinković-Savić dvostruki strelac

02/10/2022

-

14:36

AP Photo/Peter Morrison - Copyright Tanjug/AP Photo/Peter Morrison

Fudbaleri Lacija su na svom terenu ubedljivo savladali Speciju rezultatom 4:0 u okviru osmog kola italijanske Serije A. Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić bio je igrač utakmice s obzirom na to da je dva puta zatresao protivničku mrežu.

Rimljani su dobro otvorili meč i već u trećem minutu su imali priliku da povedu. Ćiro Imobile je preuzeo odgovornost da izvede jedanaesterac, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

Ipak, samo devet minuta kasnije Lacio je poveo. Igrao se 12. minut kada je Felipe Anderson proigrao Matiju Zakanjija koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Vođstvo je udvostručeno već u 24. minutu, kada je odbijena lopta posle kornera došla do Alesija Romanjolija koji je odličnim udarcem iz prve poslao loptu u ''malu mrežu''.

Treći gol viđen je u 61. minutu, a strelac je bio Sergej Milinković-Savić. Ćiro Imobile je poslao pas ka Matiji Zakanjiju, koji ju je prosledio pred protivnički gol gde se našao Sergej i bez mnogo problema pogodio.

Konačan rezultat postavio je Sergej u prvom minutu sudijske nadoknade. Elsaid Hisaj je bio u ulozi asistenta, a srpski vezista se ponovo odlično snašao i pogodio za konačnih 4:0.