Mančester siti nastavio sa pobedama: Haland strelac i protiv Sautemptona

08/10/2022

-

18:02

Mančester siti - Copyright Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

Još jedna ubedljiva pobeda fudbalera Mančester sitija, u 10. kolu Premijer lige savladali su  Sautempton rezultatom 4:0. Od remija u Birmingemu protiv Aston Vile u 6. kolu šampionata Engleske, izabranici Pepa Gvardiole su vezali šest trijumfa u svim takmičenjima, uz gol razliku 24:4.

Nije bilo mnogo neizvesnosti u duelu na "Etihadu", Kanselo je u 20. minutu načeo mrežu gostiju, a aisitent kod prvog pogotka Fil Fonden je povisio na 2:0. Sjajno je reagovao na centrašut De Brujnea i lobovao istrčalog golmana Bazunua.

U uvodnim minutima nastavka Rodri je priperemio šansu koju je realizovao Marez za 3:0.

Najbolji strelac "građana" i Premijer lige Erling Haland, nakon nekoliko fantastičnih partija, zatajio je u duelu sa Sautemptonom, međutim, u 65. minutu ispunio je normu i upisao se u strelce. Bio je to njegov 15. gol na na 10 mečeva Premijer lige, i ukupno 20.  u sezoni. Na četiri meča u Ligi šampiona Norvežanin je pet puta bio precizan.

U prva četiri današnja meča šampionata Engleske domaćini su imali stopostotan učinak, pored Sitija, sigurne bodove su osvojili Čelsi protiv Vulverhemptona (2:0) i Njukasl u duelu sa Brentfordom (5:1).

Izgledalo je da če Lester nastaviti sa dobrim rezultatima nakon prve pobede u sezoni u prošlom kolu nad Notingem Forestom. Na gostovanju Bornmutu Patson Daka je doneo vođstvo na početku utakmice, da bi domaćin za tri minuta u nastavku preokrenuo golovima Bilinga u 68. i Kristija u 71. minutu  za 2:1.