Lukić doneo bod Torinu: Empoli ispustio pobedu u 90. minutu

09/10/2022

-

14:33

Saša Lukić - Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Fudbaleri Torina i Empolija remizirali su rezultatom 1:1 u okviru devetog kola italijanske Serije A. Pogodak za domaće postigao je srpski reprezentativac, Saša Lukić.

Uprkos tome što u prvom poluvremenu nije bilo golova, ono je bilo veoma interesantno i sadržajno, te smo već u 12. minutu videli crveni karton koji je zaradio Antonio Sanabrija. Međutim, nakon asistencije iz VAR sobe sudija je uočio da je u pitanju greška, te je crveni pretvoren u žuti karton.

U 29. minutu je Aleksej Mirančuk postigao pogodak za domaćina, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije, te se na pauzu otišlo sa 0:0.

Drugi deo su bolje otvorili gosti s obzirom na to da je u 49. minutu Tajron Ebuei uposlio Matiju Destra koji se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Baš kada je deolovalo da će Empoli odneti pobedu sa teškog gostovanja, Saša Lukić se pobrinuo da tako ne bude. Isticao je 90. minut kada se srpski vezista svojom upornošću izborio za bod svog tima, ali je u tome veliku ulogu imala i sreća.

U narednom kolu Torino na svom stadionu dočekuje Juventus, dok će Empoli ugostiti Moncu.