16/10/2022

-

22:44

Nejmar - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Pari sen Žermen je na svom terenu došao do minimalne pobede protiv Olimpika iz Marselja u okviru 11. kola francuske Lige 1. Slavili su Parižani sa 1:0 (1:0) pogotkom Nejmara u prvom poluvremenu, što ne pokazuje dovoljno odnos snaga na terenu, s obzirom na to da fudbaleri Marselja niti jednom nisu ozbiljnije pripretili.

Dominirali su izabranici Krištofa Galtijea tokom čitavog meča, ali su do gola došli tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Pre toga, najbolja šansa za domaće bio je slobodan udarac sredinom poluvremena koji je izveo Leo Mesi. Odlično je šutirao Argentinac ali je pogodio samo prečku.

Kao što smo već pomenuli, jedini gol viđen je pred pauzu. Vitinja je povukao napad i uposlio Kilijana Mbapea, koji je potom levom nogom proigrao Nejmara, a ovaj rutinski pogodio od stativu.

U nastavku se odnos snaga nije menjao, sve do 72. minuta kada je Samuel Žigo Zaradio direktno isključenje. Grubo je startovao štoper Marselja nad Nejmarom, što je sudija odmah sankcionisao direktnim crvenim kartonom.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te je PSŽ na miran način došao do sva tri boda u derbiju.