22/10/2022

-

23:17

Real Madrid - Copyright Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)

Fudbaleri Real Madrida su tek u finišu slomili otpor Sevilje. Golovima Lukasa Vaskeza u 79. i Valverdea u 81. minutu slavili su na Santjago Bernabeu rezultatom 3:1 (1:0).

Sjajno je počelo za domaćina, u 5. minutu Vinisijus Žunior je oduzeo loptu uz levu aut liniju Montielu i krenuo ka golu. Proigrao je na drugu stativu Luku Modrića koji je loptu poslao u mrežu za 1:0.

Montiel se u nastavku iskupio za grešku kod vodećeg gola domaćina, spoljnom je vanserijski proigrao Lamelu koji je se našao pred Kurtoom i matirao ga za 1:1.

Kontra Madriđana u 79. minutu u kojoj su učestvovali Asensio u Vinisijus, završio je Vaskez preciznim udarcem po zemlji iz peterca za 2:1.

Odmah potom, Valverde je u svom stilu, udarcem sa 16 metra zakucao loptu u rašlje za još jedan spektakularan pogodak ove sezone i trijumf svog tima od 3:1.