Stanković upisao prvi trijumf u Seriji A: Sampdorija slavila u Kremoni

24/10/2022

-

20:39

Stanković upisao prvi trijumf u Seriji A: Sampdorija slavila u Kremoni - Copyright Euronews/Printscreen

Sampdorija, koju sa klupe predvodi srpski stručnjak, Dejan Stankovi, došla je do trijumfa od 1:0 (0:0) na gostovanju Kremonezeu u 11. kolu italijanske Serije A. Gol odluke postigao je Omar Koli u 78. minutu i tako pomogao doskorašnjem treneru Crvene zvezde da dođe do prvog trijumfa sa novim klubom.

Nije baš najbolje počelo za goste, s obzirom na to da je Kremoneze imao jedanaesterac u sedmom minutu. David Okereke je oboren u protivničkom kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku. Siril Desers je preuzeo odgovornost, ali je sjajni Emil Audero uspeo da odbrani udarac.

Na pobedonosni pogodak čekalo se sve do 78. minuta kada je Manolo Gabijadini uposlio Kolija, koji se odlično snašao i zatresao mrežu domaćina.

Do kraja je Kremoneze pokušavao da izjednači, ali nije uspeo i sva tri boda su otišla Sampdoriji.

Treba napomenuti da je dobar meč odigrao i srpski reprezentativac, Filip Đuričić, koji je na terenu proveo svih 90 minuta.