Benfika zbog više golova u gostima prva u grupi H, PSŽ drugi

02/11/2022

-

23:10

Benfika zbog više golova u gostima prva u grupi H, PSŽ drugi - Copyright Tanjug/(AP Photo/Ariel Schalit)

Fudbaleri Benfike pobedili su Makabi Haifu 6:1 (1:1) u šestom kolu Lige šampiona. U isto vreme, Pari Sen Žermen nadigrao je Juventus 2:1 (1:1) i tako zakomplikovao situaciju u grupi H.

Naime, obe ekipe imaju po 14 bodova, istu gol razliku i isti međusobni skor.

Ono što je napravilo razliku je činjenica da je Benfika postigla više golova na strani (večeras šest protiv Makabija) i zbog toga će sa prve pozicije dočekati proleće u Ligi šampiona.

Iako je na mečevima Juventus - PSŽ i Makabi - Benfika na poluvremu bilo 1:1, u drugom delu igre za Parižane je gol odluke postigao Nuno Mendeš u 69. minutu, dok je Benfika u drugih 45 minuta čak pet puta zatresla mrežu Makabija.

Redom su pogađali Musa, Grimaldo, Silva, Arauho i Mario koji su ispostaviće se doneli portugalskom sastavu prvo mesto na tabeli i na papiru lakšeg protivnika u osmini finala.