Đerar Pike odigrao poslednju utakmicu za Barselonu

05/11/2022

-

22:57

Đerar Pike odigrao poslednju utakmicu za Barselonu - Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

U 13. kolu La Lige Barselona je savladala Almeriju rezultatom 2:0 (0:0), a za kapitena Đerara Pikea bio je to poslednji meč u dresu Katalonaca.

Pouzdani štoper je na Kamp Nou proveo 15 sezona, zabeležio je 616 nastupa i postigao 53 gola.

U klupskoj karijeri osvojio je 34 trofeja, od toga, 30 sa Barselonom, a među njima i tri titule Lige šampiona. Sa selekcijom Španije bio je šampion sveta i Evrope.

U penziju je ispraćen rutinskom pobedom protiv tima iz Andaluzije. U 83. minutu, Pike je napustio teren uz ovacija publike i čestitke igrača.

Trijumf protiv Almerije, u čijem timu je od 46. minuta bio i reprezentativac Srbije Srđan Babić, domaćin je nagovestio već na početku drugog dela.

U 48. minutu Buskets je poslo dubinsku loptu na desnu stranu do Dembelea koji je krenuo u prodor, predriblao dvojicu protivničkih igrača i udarcem po zemlji doneo vođstvo.

Prednost je malo kasnije duplirao Frenki De Jong. Pogotku je prethodio centaršut Đordija Albe, udarac Ansu Fatija iz peterca golman gostiju je odbranio, a odbitak Holanđanin zakucao u mrežu - 2:0.

Na početku meča, golgeter Barse Robert Levandovski promašio je penal. Njegov udarac sa 11 metara zaustavila je stativa.