Juventus nadigrao Lacio: Kin dvostruki strelac, Filip Kostić ponovo asistent

13/11/2022

-

22:38

Filip Kostić - Copyright Tanjug/(Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Juventus je zabeležio šesti trijumf za redom u Seriji A, za to vreme mreža crno-belih ostala je netaknuta uz gol razliku 12:0. U derbiju 15. kola bio je bolji od Lacija rezultatom 3:0 (1:0), sa dva pogotka pobedi je doprineo Moise Kin, asistent kod drugog pogotka bio je Filip Kostić.

Krilni napadač Srbije u 54. minutu snažno je šutirao iskosa sa ivice kaznenog prostora, golman Ivan Provedel zaustavio je njegov udarac, ali je na odbitak reagovao Kin i bez problema zatresao mrežu za vođstvo od 2:0.

U timu Lacija starter je bio Sergej Milinković-Savić, nakon njegove greške u finišu prvog poluvremena domaćin je poveo. Izgubio je loptu na centru, Adrien Rabio je uputio dubinsku do Kina koji je primio i lobovao istrčalog golmana Rimljana za 1:0.

Serijom uspešnih rezultata Juventus se probio na treće mesto Serije A sa kog je potisnuo upravo Rimljane kojima je poraz u Torinu bio prvi ove sezone u prvenstvu.

Di Marija i Kjeza, povratnici u tim domaćina nakon povreda, kombinovali su po levoj strani i pripremili šansu Miliku koju je realizovao za konačnih 3:0.