28/12/2022

-

22:54

Haland dvostruki strelac u trijumfu Mančester sitija protiv Lidsa - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Mančester siti je slavio sa 3:1 (1:0) na gostovanju Lids junajtedu u okviru 17. kola engleske Premijer lige i tako održao korak za prvoplasiranom ekipom Arsenala. Heroji su na kraju bili Haland i Griliš, koji su se na početku izmašili i imali dobre šanse da postanu tragičari.

Dugo su se izabranici Pepa Gvardiole mučili da postignu vodeći pogodak, u čemu su uspeli u poslednjim momentima prvog poluvremena. Igrala se sudijska nadoknada, kada je Rodri odlično ispratio pokušaj Rijada Mareza i pogodio za 1:0.

Drugi pogodak videli smo nakon pet minuta igre u nastavku. Džek Griliš se našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Erling Haland.

Samo 13 minuta kasnije bilo je tri nula, a zaslužan za to bio je isti tandem. Veoma lucidno je Englez ostavio povratnu loptu za Norvežanina, koji je bez problema postigao svoj drugi pogodak na meču.

Vrlo ubedljivo je igrao Siti, pogotovo kada je imao prednost, ali je ipak domaćin uspeo do počasnog gola 20 minuta pre kraja meča. Sem Grinvud je izveo korner, nakon kog se najbolje snašao Paskal Strujik i glavom savladao Edersona. Međutim, do kraja nije bilo većih uzbuđenja i sav plen su odneli "građani".

U narednom kolu Lids gostuje Njukaslu u subotu u 16.00 (TV Arena sport 1), dok će Siti na svom terenu dočekati Everton istog dana u isto vreme (TV Arena 3 premium).