07/01/2023

-

22:52

Monca - Copyright Tanjug/(Claudio Grassi/LaPresse via AP)

Fudbaleri Intera na gostovanju u Monci osvojili su samo bod. Četvrtu pobedu za redom u Seriji A ispustili su u trećem minutu nadoknade.

Rezervni igrač domaćih Luka Kaldirola odlično je reagovao na centaršut Patrika Kijurije i udarcem glavom postavio konačnih 2:2 (1:2).

Vođstvo gostima doneli su najpre Mateo Darmian, a potom i Lautaro Martinez  kome je ovo bio osmi poogodak u šampionatu Italije i trenutno je na deobi drugog mesta na listi strelaca, međutim, Monca je imala bolju završnicu.

Do sredine poluvremena „nerazuri“ bili su dva puta precizni, na dodavanje Alesandra Bastonija u 10. minutu reagovao je Darmijan i doneo vođstvo gostima.

Već u narednom minutu domaćin je izjednačio, Mateo Pesina je proigrao Patrika Kiuriju koji je bio precizan za 1:1.

Deset minuta kasnije precizan je bio i Lautaro Martinez. Argentinac je iskoristio slabu reakciju protivničke odbrane i doneo tri boda Interu. Isti igrač bio je u prilici da u 84, minutu overi pobedu Interu, ali je stativa sprečila pogodak.