Lacio ispustio pobedu u četvrtom minutu nadoknade

08/01/2023

-

16:56

Lacio ispustio pobedu u četvrtom minutu nadoknade - Copyright Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Lacio je prokockao dva gola prednosti protiv Empolija koji je golom Razvana Marina u četvrtom minutu nadoknade osvojio bod na Olimpiku 2:2 (1:0), u 17. kolu Serije A. Upropastili su "nebesko plavi" proslavu 123. rođendana kluba i zabeležili treći uzastopni meč bez pobede.

Meč na "Olimpiku" u Rimu počeo je minutom ćutanja za preminule legenede italijnskog i svetskog fudbala Siniše Mihajlovića i Đanluke Vijalija. Bio je to veoma emotivan trenutak pogotovo posle velikog aplauza pristunih gledalaca. U očima trenera Lacija Maurisija Sarija pojavile su se i suze.

Nije prošlo ni 120 sekundi od meča, a Lacio je poveo. Posle kornera Luisa Alberta, Felipe Anderson je glavom sproveo loptu u mrežu. Sergej Milinković Savić i saigrali nisu iskoristili taj početni zamajac, pa sem pokušaja Zakanjija i Lazarija nisu opasnije zapretili gostima iz Empolija.

Pojačao je domaćin ritam u nastavku i posle dobre šanse Imobilea, uvećao je prednost preko Matije Zakanjija. Dobio je dobar pas i prebacio golmana Vikarija, za šesti ovosezonski pogodak. Mogao je Lacio i do trećeg gola, ali su gosti preko Kaputa iz kontre u 83. minutu smanjili na 2:1 pa smo gledali neizvesnu završnicu.

Nije primljen gol bio dovoljna opomena domaćinu, pa su bili brutalno kažnjeni u 90+4. minutu. Razvan Marin je primio loptu na ivici šesnaesterca i lepim udarcem poslao je pod samu prečku za veliko slavlje gostiju.