Senzacija u Kupu Italije, Napoli ispao u osmini finala od Kremonezea posle penala

17/01/2023

-

23:59

Senzacija u Kupu Italije, Napoli ispao u osmini finala od Kremonezea posle penala - Copyright Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Senzacija u osmini finala Kupa Italije - Napoli je eliminisan na svom terenu protiv Kremonezea koji je posle produžetaka 2:2 (2:2, 2:1) bio bolji u penal seriji 5:4! Junak trijumfa bio je Afena Đan, napadač koji je na pozajmici iz Rome jer je golom u 87. minutu tim uveo u produžetke, a zatim je posle promašaja Lobotke na penal ruletu stavio tačku na treći ulazak Kremonezea u četvrtfinale Kupa Italije. Poslednjeplasirani tim eliminisao je lidera Serije A i u četvrtfinalu će igrati protiv Rome.

Penal serija je tekla ovako: Politano 1:0, Vaskez 1:1, Simeone 2:1, Bunajuto 2:2, Zjelinski 3:2, Tsađut 3:3, Lobotka 3:3 - promašio gol, Valeri 3:4, Osimen 4:4, Afena Đan 4:5.

Poslednjeplasirani tim u šampionatu Italije iznenadio je Napolitance koji su vodili sa 2:1, međutim, Feliks Afena-Đan je udarcem glavom u 87. minutu uveo meč u produžetke. Gost je i poveo u 19. minut, međutim, za kratko vreme, u periodu od 33. do 36. minuta domaćin je preokrenuo.

Kremonenze je pokrenuo kontru, lopta je došla do Dejvida Okerekea koji je krenuo u prodor po levoj strani, centrirao u peterac, zakasnio je Danijel Siofani, ali se na drugoj stativi našao Čarls Pikel i zatresao mrežu - 0:1.

Nakon što je Ndombele snažno šutirao iskosa sa desne strane sa 15 metara, fanstaičnom reakcijom golman gostiju Marko Karneseki je sprečio pogodak, loptu je u padu zahvatio glavom Đovani Simeone i pogodio prečku, a odbitak je dočekao Huan Žesus i glavom iz blizine zatresao mrežu za 1:1.

Nakon VAR provere utvrđeno je da kod pogotka nije bilo prekršaja nad golmanom gostiju koji je  već u narednom napadu ponovo vadio loptu iz mreže. Ovaj put je Điovani Simeone odlično reagovao glavom i pogodio za 2:1. Iz prvog udarca na gol u nastavku Kremoneze je preko Afene Đana stigao do izjednačenja i dodatnih 30 minuta.

U produžetku, Sernikola je u 100. minutu zaradio isključenje pa je Kremoneze do kraja meča morao da igra sa igračem manje. Napadali su Napolitanci, velike prilike promašivali su Osimen i Simeone, a gosti iz Kremone su po jakom pljusku davali maksimum da dođu do penala. Osimen je u 120. minutu sa pet metara glavom poslao loptu pored gola. Nije hteo gol Napolitance, pa se putnik u četvrtfinale rešavao u penal seriji.