Torino slavio protiv Fiorentine u Firenci: Vanja Milinković-Savić ostao nesavladan

21/01/2023

-

22:46

Torino slavio protiv Fiorentine u Firenci: Vanja Milinković-Savić ostao nesavladan - Copyright Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Torino je u Firenci slavio nad Fiorentinom rezultatom 1:0 (1:0) u okviru 19. kola italijanske Serije A.

Srpski reprezentativac, Luka Jović, je već neko vreme na udaru kritičara, koje je imao priliku da bar na kratko utiša u 90. minutu i donese izjednačenje "Violi". Međutim, nije našao prostora za udarac i sva tri boda su otišla u Torino.

Duel je prelomio Aleksej Mirančuk u 33. minutu, nakon čega Fiorentina do kraja meča nije uspela da dođe do izjednačenja.

Mergim Vojvoda je proigrao Alekseja Mirančuka, koji se namestio, a potom na izvanredan način šutirao i zatresao mrežu domaćina.

Nikola Milenković je bio u startnoj postavi Fiorentine i odigrao je čitavih 90 minuta, kao i Vanja Milinković Savić na golu gostiju. Aleksa Terzić je na poluvremenu zamenio Kristijana Biragija, dok je Nemanja Radonjić čitavu utakmicu presedeo na klupi.

U narednom kolu Fiorentina gostuje Laciju, dok će Torino u goste Empoliju.