Teški dani za Juventus: Monca odnela čitav plen iz Torina

29/01/2023

-

17:14

Juventus - Monca - Copyright Tanjug/(Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Sumrak favorita u 20. kolu Seriji A se nastavio na meču u Torinu. Juventus je poražen od Monce rezultatom 2:0 (2:0) i završio u istim košu sa Milanom koji je na "San Siru" doživeo debakl protiv Sasuola (2:5).

Monca je u prvom delu tri puta zatresla mrežu domaćina. U 10. minutu Đanluka Kaprari se efektno oslobodio čuvara i udarcem po zemlji matirao golmana Ščesnog, ali je pogodak poništen nakon VAR provere.

Spasa, međutim, nije bilo Juventusu u 18. minutu  Patrik Ćurija je vanserijsko dodavanje Hozea Maćina krunisao vođstvom.

U finišu poluvremena "Stara dama" je ponovo bačena na kolena. Karlos Augusto je oduzeo loptu domaćinu na centru, odigrao dupli pas, krenuo u prodor, a potom idealno proigrao Danija Motu za 2:0.

U nastavku Juventus nije uspeo da preokrene situaciju na terenu. U 65. minutu nakon duže pauze  u igru je ušao i reprezentativac Srbije Dušan Vlahović, ali ni to nije donelo boljitak, Monca je i na petom  meču u nizu ostala neporažena u Seriji A (dve pobede, tri remija).