Prečka sačuvala bod Laciju: Milenković propustio šansu za pobedu Fiorentine

-

20:20

Lacio - Fiorentina - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alessandra Tarantino)

Štopera Fiorentine Nikolu Milenkovića centimetar je delio od junaka na meču u Rimu protiv Lacija.

U trećem minutu nadoknade reprezentativac Srbije na drugoj stativi zahvatio je loptu nogom i uzdrmao prečku. Bila je to poslednja prilika da se promeni rezultat od 1:1.

U ekipi iz Firence starter je bio i Luka Jović, u 66. minutu propustio je takođe priliku da donese vođstvo svom timu. Sa desnog krila centrirao je Dodo, a fudbaler Srbije u naletu šutirao glavom. Golman Rimljana Provedel dobro je intervenisao, kao i 15 minuta kasnije kada je odbranio udarac Mandragora.

Lacio je bolje otvorio meč. U 8. minutu nakon nabačene lopte iz kornera i gužve u petercu gostiju Nikolo Kasale je smestio loptu u rašlje i doneo domaćinu vođstvo.

U uvodnim minutima drugog dela dugo su kombinovali fudbaleri gostiju Bonaventura i Nikolas Gonzales. Nekoliko puta su izmenjali pasove, kada je već delovalo da će se akcija završiti bezuspešno, Gonzales je stvorio prostor i šutem sa 16 metara efektno zatresao mrežu za 1:1.

Zapaženu partiju u ekipi Lacija pružio je i Sergej Milinković-Savić.

Bolonja - Specija 2:0 (1:0)