10/02/2023

-

22:42

Žiru - Copyright Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)

Fudbaleri Milana prekinuli su niz od pet mečeva bez pobede, nakon tri poraza za redom, u 22. kolu Serije A savladali su Torino rezultatom 1:0 (0:0).

Terenska inicijativa domaćina dala je rezultat u 62. minutu. Teo Ernandez je idealno centrirao sa leve strane, u kazenom prostoru gostiju Kofi Điđi je izgubio duel sa Olvjeom Žiruom. Francuz je sjajno skočio, efektno zahvatio loptu glavom i golman gostiju Vanja Milinković-Savić bio je nemoćan.

Čuvar mreže reprezentacje Srbije nekoliko minuta ranije imao je dve dobre intervencije. Na asistenciju Žirua sa leve strane, odbranio je pokušaj Rafaela Leaa koji se našao pred čuvarem mreže Torina. Već u narednom napadu, udarac Žirua posle dodavanja Brahima Diaza zaustavio je na gol liniji.

U prvom delu Torino je propustio najpovoljniju šansu. Štoper "rosonera" Simon Kjaer je pogrešio u svom petercu ali je napadač Torina Sanabria loše reagovao na "poklon" protivničkog igrača. Golman Tatarušanu je sprečio njegov pokušaj da ga predribla.