25/02/2023

-

20:27

Napoli - Copyright Tanjug/(Marco Bucco/LaPresse via AP)

Fudbaleri Napolija sigurnim koracima koračaju ka trećoj tituli u svojoj istoriji. Gostovanje u Empoliju u  24. kolu Serije A nije bila velika prepreka za izabranike Lučijana Spaletija, zabeležili su osmi trijumf za redom u prvenstvu Italije.

Nakon pola sata igre Napolitanci su poveli sa 2:0 i rezultat sačuvali do kraja.

Akciju u 17. minutu pokrenuo je Kviča Kvaratskelija, proigrao na desnoj strani Zjelinskog koji je loptu poslao u peterac, reagovao je štoper domaćih Ardijan Ismajli i zatresao svoju mrežu - 0:1.

Deset minuta kasnije, Kvaratskelija je još jednom zapretio. Snažno je šutirao sa 18 metara, golman Vikario je odbranio, na odbitak je reagovao Voiktor Osimen i povisio na 2:0. Nigerijac je nastavio svoj geolgeterski niz, na svakom od osam poslednjih mečeva Napolija u Seriji A bio je bar jednom strelac.

U 35. minutu u strelce je mogao da se upiše i štoper Napolitanaca Min-Jae Kim. Dobro je skočio na centaršut iz kornera i udarcem glavom pogodio prečku.

U 67. minutu defanzivac gostiju Mario Rui je bio u duelu sa Franćeskom Kaputom, dok je ležao na zemlji šutnuo je fudbalera domaćih i zaradio crveni karton. Igrač manje na terenu nije ugrozi trijumf gostiju.