19/03/2023

-

19:05

PSŽ - Ren - Copyright profimedia

Fudbaleri Rena pobedili su Pari sen Žermen i u drugom meču ove sezone. Nakon što su kod kuće slavili rezultatom 1:0 na utakmici odigranoj u januaru ove godine, bili su bolji od lidera Lige 1 i na "Parku prinčeva" u 28. kolu.

Golovima Karla Toko Ekambija i Arnoa Kalimuenda gosti su zabeležili trijumf od 2:0 (1:0).

U finišu poluvremena Benžamin Borižo poslao je dubinsku loptu sa svoje polovine, koji je između dva štopera domaćih primio Karl Toko Ekambi, izašao je pred golmana Donarumu i efektno pogdio desni ugao - 0:1.

Sličnu akciju izveli su "sveci" pet minuta ranije. Leo Mesi je idealno asistirao, izbacio je odbranu gostiju iz igre. Kilijan Mbape je imao otvoren put ka golu, snažno je šutirao iskosa, a golman Stiv Mandanda odbranio.

U 48. minutu Huan Bernat je izgubio loptu na centru, Lesli Ugočukvu je prošao po levoj strani, ubacio loptu u paterac, a Arno Kalimundo pogodio za konačnih 0:2.