Leković pogodio u 93. minutu za trijumf srpskih omladinaca nad Litvanijom

22/03/2023

-

13:50

Leković pogodio u 93. minutu za trijumf srpskih omladinaca nad Litvanijom - Copyright MN Press

Reprezentativci Srbije u uzrastu do 19 godina su savladali Letoniju minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a gol odluke bio je delo Stefana Lekovića u sudijskoj nadoknadi.

Izabranici Jovana Damjanovića su uprkos solidnoj igri u poslednjim trenucima utakmice uspeli da dođu do važna tri boda protiv veoma čvrste i disciplinovane selekcije, koja na prethodna tri meča nije primila gol.

Srbija je bila bolji rival i diktirala je tempo, ali nikako nije uspevala da dođe do vođstva. Međutim, upornost se isplatila u trećem minutu nadoknade, kada je Jovan Milošević iskoristio grešku protivničke odbrane, a potom sjajno uposlio Lekovića na drugoj stativi, odakle je ovaj sproveo loptu u mrežu.

Takođe, treba pomenuti i činjenicu da su "orlići" igrali sa desetoricom na terenu od 85. minuta, pošto je Uroš Miladinović zaradio isključenje zbog nedozvoljenog igranja rukom.

Naredni meč Damjanovićeva ekipa će igrati protiv Izraela, a nakon toga ih očekuje duel sa selekcijom Poljske.