08/04/2023

-

22:50

Lacio - Juventus - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alessandra Tarantino)

Lacio je slavio protiv Juventusa u derbiju 29. kola serije A,  dve fantastične akcije domaćin je kruniso golovima Sergeja Milinković-Savića i Matija Zakanjija što mu je donelo pobedu rezultatom 2:1.

Rimljani su prekinuli lošu seriju, ekipe iz Torina u međusobnim duelima bila je neporažerna na poslednjih sedam mečeva. Takođe, trijumf nad velikim rivalom Laciju je doneo  drugo mesto sa pet bodova više od Rome.

U 38. minutu Zakanji je sa levog strane centrirao na drugoj stativi do Sergeja Milinković-Savića koji je primio loptu na grudi i hladnokrvno matirao Vojčeha Ščesnija za 1:0. Reprezentativac Srbije bio je u duelu sa Aleksom Sandrom koji je završio na zemlji pa se stekao utisak da je Brazilac odgurnut sa leđa, ali se ispostavilo da je pogodak Rimljana regularan.

Brzo su se vratili u meč fudbaleri Juventusa. Nakon kornera koji je sa desne strane izveo Anhel di Marija u 42. minutu, odlično je skočio štoper "stare dame" Bremer, a golman Ivan Provedel na gol liniji odbranio. Na odbitak je reagovao Adrijen Rabio, iz dva pokušaja ugurao je loptu u mrežu za 1:1.

Pravu magiju izveli su domaćini u 53. minutu, akciju je započeo Felipe Andreson po desnoj  krilu, poslao je centaršut po zemlji na penalu do Luisa Alberta, koji je atraktivno, petom, prosledio loptu do Matija Zakanjija a ovaj natrčao i preciznim udarcem doneo pobedu Laciju.

Sjajnu partiju pružio je Sergej Milnković-Savić u derbiju sa Juventusom, bio je strelac prvog pogotka, asistent kod gola Zakanjija koji je poništen, a stizao je da pred svojim golom nekoliko puta da sjajno interveniše i otkolni opasnost.