Serija A: Ubedljiv trijumf Lacija u Speciji

14/04/2023

-

22:54

Serija A: Ubedljiv trijumf Lacija u Speciji - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Lacio je u okviru 30. kola italijanske Serije A slavio na gostovanju Speciji sa 3:0 (1:0) pa na taj način dodatno učvrstio drugu poziciju na tabeli.

Odlično su izabranici Maurisija Sarija igrali tokom čitavog duela i na kraju zasluženo ubedljivo slavili. U prvom poluvremenu su se mučili da dođu do pogotka, ali su ipak uspeli.

Itan Ampadu je bio neoprezan u svom šesnaestercu, te je oborio Felipea Andersona u sudija Masimilijano Irati je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ćiro Imobile i bio siguran za 1:0.

Prednost je duplirana u 52. minutu, kada se Felipe Anderson odlično snašao pred protivničkim golom i zatresao mrežu rivala.

Da stvari budu gore po domaćina, fudbaler koji je kod skrivljenog penala zaradio žuti karton, Itan Ampadu, je u 84. minutu dobio i drugi, pa je tako u nastavku Specija igrala sa desetoricom na terenu.

Konačan rezultat postavio je Markos Antonio u 89. minutu, kada je zaobišao golmana Bartolomeja Dragovskog i ubacio loptu u nebranjenu mrežu.

Srpski reprezentativac, Sergej Milinković-Savić bio je u startnoj postavi gostiju i na terenu je proveo čitavih 90 minuta.