Neverovatni Haland sa 34 gola izjednačio rekord Mohameda Salaha u Premijer ligi

15/04/2023

-

20:31

Neverovatni Haland sa 34 gola izjednačio rekord Mohameda Salaha u Premijer ligi - Copyright Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Nema stajanja za Erlinga Halanda, sa dva pogotka u 13. i 25. minutu, ukupno je postigao 34 gola u Premijer ligi i izjednačio je sezonski rekord Mohameda Salaha (Liverpul) po uspešnosti u sezonama od po 38 kola.

Norvežanin je 33. gol postigao sa penala, drugi posle 101 assitencije Kevina De Brujnea i sada mu je ostao još jedan golgeterski rekord Premijer lige. Menadžer Pep Gvardiola ostavio ga je na poluvremenu u svlačionici, pa će poslednji rekord juriti u narednim mečevima.

Pošto je prestigao Kevina Filipsa (Sautempton, 30 golova 1999/2000) kao najraspucaniji debitant, a danas izjednačio rekord Mohameda Salaha, ostaju mu samo još dva pogotka do apsulutnog rekordera po broju golova u sezoni Premijer lige, a njega drže sa po 44 gola, ali u 42 odigrana meča, Endi Kol (1993/94) i Alan Širer (94/95).

Gazi Mančester siti sve rivale pred sobom, "lisice" iz Lestera bile su ulovljene u zamku za samo 20 minuta, pa je šampion Engleske trijumfom od 3:1 (3:0) nastavio da duva za vratom Arsenalu posle 31. kola Premijer lige.

Nije sakzaljka okrenula peti pun krug, a Džon Stons je zapalio "Etihad". Šutirao je sa ivice šesnaesterca i prevario golmana. Samo osam minuta kasnije Erling Haland je iskosrio penal, da bi zatim na pas Kevina De Brujnea (101. asistencija Belgijanca u premijer ligi) postigao 34. gol u ligi ove sezone, a 46. ukupno, pa je izjednačio rekord Mohameda Salaha.

Pep Gvardiola je u svlačionici ostavio Norvežanina da odmori za revamnš Lige šampiona u Minhenu, a Hulijan Alvarez i Rijad Marez nisu uspeli da promene rezultat. Zato jeste Kelečni Ienačio koji je smanjio prednost domaćina na 3:1, jeste Ederson uhvatio "zicer", a i stativa je spasila Siti većih neprijatnosti na kraju.