Pari sen Žermen za devet minuta slomio otpor Lansa i približio se tituli

15/04/2023

-

23:03

Pari sen Žermen za devet minuta slomio otpor Lansa i približio se tituli - Copyright Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Pari sen Žermen je u derbiju za titulu dočekao drugoplasirani Lans, ali ih je deklasirao za samo devet minuta u prvom delu i pobedom od 3:1 (3:0) posle 31. kola ponovo je stekao, čini se nedostižnih, devet bodova prednosti.

Ko zna kako bi se derbi završio da Salis Abdel Samed nije napravio grub faul i bio isključen u 19. minutu. Lans je ostao sa igračem manje, prvi je imao šansu preko Opende kad je Donaruma sjajno intervenisao, a onda je usledio "blic krig" Parižana za devet minuta. Kilijan Mbape je postigao sjajn gol iz okreta, Vitinja je poslao neuhvatljivu bombu sa 25 metara, da bi tačku na "oluju" domaćina stavio Lionel Mesi posle duplog pasa sa Mbapeom.

Mogao je PSŽ mirtno da igra u nastavku, ali je Fabijan Ruiz igrao rukom u 59. minutu pa je Lans preko Frankovskog iz penala smanjio prednost. Ipak, PSŽ je do kraja rutinski sačuvao pobedu i približava se novoj tituli.